9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Pique: Messit nuk i interesonte rivaliteti me Ronaldon, ishte i fokusuar te ekipi

- Advertisement -

Gerard Pique ka këmbëngulur se ish-shokut të skuadrës së Barcelonës, Lionel Messi ‘nuk i interesonte’ rivaliteti me Cristiano Ronaldon, ndërsa ishte në kulmin e fuqive të tij në Camp Nou.

Duke folur në një intervistë me TalkSPORT, ai dha një pasqyrë të perceptimit të sulmuesit legjendar për rivalitetin, duke këmbëngulur se ai ishte i fokusuar vetëm në fitoren me ekipin në vend që të konkurronte me Ronaldon për çmime individuale.

“A kujdesej Messi për Cristiano Ronaldon? Jo, ai nuk ishte ai tipi. Ishte i fokusuar te ekipi. Edhe kur ishte gjithmonë në faqen e parë të radios, TV, ai ishte i fokusuar vetëm në fitimin e trofeve për ekipin”, tha Pique.

“Në fund të ditës, për shkak se ai ishte më i miri atëherë, ai po fitonte Topin e Artë. Por nuk ishte në prioritetin e tij”, shtoi ai.

Duke luajtur gjithashtu së bashku me Ronaldon për një kohë të shkurtër gjatë kohës së tij në Manchester United, Pique gjithashtu dha një pasqyrë të mendësisë së legjendës portugeze.

“Ai filloi si anësor në Manchester United, ai ishte shumë i zoti më pas kur u transferua në Madrid, ai filloi të bëhej një golashënues, si një nëntë e pastër”, tha ai.

“Te United kur luaja me të, ai pëlqente të bënte mashtrime dhe ishte shumë i zoti. Por supozova se ai e kuptoi se në Real Madrid, nëse dëshiron të jesh më i miri, duhet të shënosh shumë gola”, shtoi Pique, raporton 90min.com.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit