14.6 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Përvjetori i bombardimeve, Hovenier: Kujtojmë dhe nderojmë ushtarët e guximshëm që bënë sakrificën përfundimtare

- Advertisement -

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier ka bërë homazhe te memoriali i ushtarëve të rënë të NATO-s, në 25-vjetorin e nisjes së fushatës së bombardimeve, së bashku me presidenten Vjosa Osmani.

Hovenier shkroi se kujtojnë dhe nderojnë ushtarët që u sakrifikuan.Sot iu bashkova Vjosa Osmanit në memorialin e ushtarëve të rënë të NATO-s. Ne kujtojmë dhe nderojmë ushtarët e guximshëm që bënë sakrificën përfundimtare, duke përfshirë oficerët e shefit të garancisë së ushtrisë amerikane David Gibbs dhe Kevin Reichert”, ka shkruar ambasadori amerikan.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit