9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

Për 24 orë, Policia e Kosovës shqipton 2 mijë e 62 tiketa trafiku

- Advertisement -

Policia e Kosovës njofton se gjatë realizimit të detyrave dhe autorizimeve ligjore në funksion të ruajtjes së rendit dhe garantimit të sigurisë së përgjithshme në vend, brenda 24 orëve të kaluara ka arrestuar 27 persona të dyshuar të përfshirë në veprime të ndryshme të kundërligjshme, përderisa ka shqiptuar 2 mijë e 62 gjoba për kundërvajtje të ndryshme në trafikun rrugor.

Po ashtu bëhet e ditur se janë shqiptuar 545 gjoba për mos respektim të ligjit antiCOVID-19.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit