1.6 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Pedofili dënohet në Kaliforni me 700 vjet burg, abuzoi me 16 djem të mitur

Një burrë që kujdesej për fëmijët dhe abuzonte me ta është dënuar me 700 vjet burg, duke shkaktuar tmerr siç u dëgjua në një gjykatë në Kaliforni. Matthew Zakrzewski, 34 vjeç, u shpall fajtor për 34 krime pasi sulmoi seksualisht 16 djem të mitur nën kujdesin e tij dhe i tregoi pornografi një tjetri.

Zakrzewski kreu krimet e tij të tmerrshme gjatë tre viteve nga janari 2014 deri në maj 2019. Viktimat e tij të reja varionin nga mosha 2 deri në 12 vjeç, raporton New York Post.

“Isha krenare për veten që u solla buzëqeshje fëmijëve tuaj dhe të gjitha kohët e mira që ndamë ishin 100% të vërteta”, tha ai përpara se gjykatësi të shpallte dënimin e tij.

Në fjalët e saj përfundimtare gjatë gjyqit, prokurorja Juliet Oliver zbuloi se Zakrzewski kishte një “libër të tërë” në kompjuterin e tij për pedofilinë dhe kishte regjistruar shumicën e provave të përdorura kundër tij.

Ai u arrestua pasi një prej prindërve të fëmijëve e denoncoi në polici se kishte prekur në mënyrë të pahijshme djalin e tyre 8-vjeçar. Ai u arrestua më 17 maj 2019 dhe që nga ajo kohë u shpalosën tmerret që u bëri fëmijëve të vegjël dhe të pafajshëm.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit