28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Pas letrës në KiE, Osmani takoi ambasadorët Hovenier dhe Rohde

- Advertisement -

Pas letrës që Kosova dërgoi në adresë në KiE, ku konfirmohet përkushtimi se është duke përgatitur draft statutin për krijimin e “mekanizmit për vetëmenaxhimin, koordinimin dhe bashkëpunimin e komunave. me shumicë serbe në Kosovë”, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot në takime të ndara është takuar me ambasadorin e SHBA-ve Jeffrey Hovenier dhe ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde.

Ekonomia Online merr vesh se në takime është diskutuar lidhur me zhvillimet pas letrës që Kosova ka dërguar në Këshillin e Evropës

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit