-0.4 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Paris Hilton kishte gati 45 fustane nusërie për dasmën e saj, por arriti të vishte vetëm gjashtë

Paris Hilton kishte shumë opsione për veshjet e dasmës.

Në një intervistë të re për British Vogue, 42-vjeçarja Hilton tha se asaj iu dërguan 45 fustane nusërie nga stilistë nga e gjithë bota dhe më në fund zgjedhja e saj për festën treditore të dasmës ishte gjashtë!

Hilton, e cila u martua me Carter Reum më 11 nëntor 2021, foli edhe për veshje të tjera të rëndësishme nga jeta e saj. Një i tillë është fustani i nusërisë së ceremonisë. Gjatë dasmës ajo kishte veshur katër fustane. Mes tyre një fustan Galia Lahav, një dizajn Pamella Roland dhe dy fustane Oscar de la Renta.

 

“Në fakt, ishin gjashtë fustane që vesha në dasmë. Kisha 45 fustane”, tha Hilton. “Stilistja ime po merrte telefonata nga stilistë nga e gjithë bota dhe të gjithë ishin shumë të emocionuar që ishin pjesë e kësaj dasme. Kështu që të gjithë i bënë me porosi këto fustane të pabesueshme. U përpoqa të vishja sa më shumë prej tyre”, shtoi Hilton.

Pas ceremonisë, ajo veshi një fustan Galia Lahav në kërcimin e saj të parë. Pamja e saj e tretë dhe fustani i dytë Oscar de la Renta përmbanin një bust dhe një minifund të linjës A. Fustani i fundit që Hilton kishte veshur në ditën e saj të parë të festës ishte një fustan me bizhuteri, Pamella Roland.

 

Të nesërmen u pasua nga dy pamjet e saj të fundit të nusërisë, një fustan Marchesa dhe një tjetër fustan Oscar de la Renta. Festimet dhe mbrëmja përfunduan me Hilton të veshur me fustanin e saj më të ri Oscar de la Renta./abcnews.al/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit