16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Paralajmëron Egjipti: Sulmi izraelit në Rafah rrezikon përpjekjen për armëpushim

- Advertisement -

Egjipti ka paralajmëruar se operacioni i Izraelit në qytetin Rafah të Gazës do të kërcënojë përpjekjet për armëpushim.

Ministria e Jashtme e Egjiptit tha se i konsideroi zhvillimet e mëngjesit të sotëm një “përshkallëzim të rrezikshëm” dhe një kërcënim për më shumë se një milion palestinezë.

Ministria e Jashtme e vendit dënoi operacionin ushtarak të Izraelit pasi IDF mori nën kontroll anën e Gazës të kalimit Rafah këtë mëngjes.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit