29.8 C
New York
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

Osmani udhëton në Bullgari, me ftesë të Clinton

- Advertisement -

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Bullgari, me ftesë të ish-sekretares amerikane, Hillary Clinton, ku do ta marrë pjesë në ngjarjen e organizuar nga Clinton Global Initiative.

Presidenca përmes një komunikate, ka njoftuar se Osmani e Clinton do të flasin për rolin e grave në fuqizimin e ekonomive.

“Presidentja Osmani do të marrë pjesë po ashtu në tryezën ekzekutive që organizohet në kuadër të këtij organizimi, përkrah të ftuarëve të shumtë nga bota e politikës, biznesit, filantropisë dhe shoqërisë civile. Ndërkohë, në kuadër të vizitës njëditore, Presidentja Osmani pritet të takohet edhe me Presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev.” – thuhet tutje.

Osmani ndërkaq, më herët ka njoftuar se është takuar me Clinton tashmë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit