31.7 C
New York
Tuesday, June 25, 2024

Buy now

Osmani takon Hovenierin, flasin për bashkërendimin e agjendës ndërkombëtare dhe çështjet e sigurisë

- Advertisement -

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim të rregullt ambasadorin e SHBA-ve, Jeffrey Hovenier.

Në njoftimin e Presidencës thuhet se në këtë takim kanë diskutuar lidhur me bashkërendimin e agjendës ndërkombëtare, çështje të sigurisë, duke pasur parasysh kërcënimet e vazhdueshme dhe destabilitetin e krijuar nga Serbia, çështje që kanë të bëjnë me të drejta të komuniteteve joshumicë, përpjekjet e përbashkëta për luftimin e dhunës mbi baza gjinore, si dhe një sërë çështjesh të tjera të interesit të përbashkët.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit