11.3 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Osmani takon Hovenier, flasin për anëtarësimin e Kosovës në KiE, zgjedhjet në Veri dhe çështje tjera bilaterale

- Advertisement -

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani priti sot në takim të rregullt Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara, Jeffrey Hovenier.

Siç njoftoi Presidenca, në takim u diskutua për zhvillimet e fundit në vend me fokus të veçantë në procesin e anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës.

Tutje, Presidentja Osmani dhe Ambasdaori Hovenier diskutuan edhe për përgatitjet që po bëhen për mbajtjen e zgjedhjeve në veri, si dhe aspekte të ndryshme të bashkëpunimit bilateral.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit