28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Osmani: Besnikëria, ndershmëria, guximi dhe vendosmëria ishin virtytet e Ilir Konushevcit

- Advertisement -

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në 26-të vjetorin e rënies ka përkujtuar heroin, Ilir Konushefci dhe mjekun Hazir Mala.

Zyra e Presidencës, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se vrasja e Ilir Konushevcit, së bashku me mjekun Hazir Mala, në pritë të organizuar ishin humbje e rëndë, sidomos gjatë kohës së organizimit dhe shtrirjes së UÇK-së.

“Vrasja e tij, së bashku me mjekun Hazir Mala, në pritë të organizuar, ishin humbje e rëndë për UÇK-në, pikërisht në kohën e organizimit dhe shtrirjes së madhe të saj. Besnikëria, ndershmëria, guximi dhe vendosmëria ishin virtytet e Ilirit, i cili ra për lirinë e popullit të tij”, shkroi presidentja.

Osmani tutje thotë se falë tij dhe bashkëluftëtarëve, ne jemi të lirë, ndaj drejtësia për të është domosdoshmëri dhe respekt për sakrificën sublime.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit