18 C
New York
Sunday, June 16, 2024

Buy now

Olympiacosi mposht Fenerbahçen, Plzeni luan me gola me Fiorentinën

- Advertisement -

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para çerekfinale të Conference League, të luajtura të enjten.

Skuadra e Olympiacosit ka marrë një fitore të rëndësishme në shtëpi, pasi e ka mposhtur Fenerbahçen me rezultatin e ngushtë 3:2.

Konstantinos Fortounis (8’), Stevan Jovetiq (32’) e Chiquinho (57’) shënuan golat për ekipin grek, ndërsa për Fenerbahçen realizuan Dusan Tadiq (68’) nga penalltia dhe Irfan Cahveci (74’).

Ndërkohë, dueli tjetër mes Viktoria Plzenit dhe Fiorentinës ka përfunduar pa gola. Duelet e kthimit do të luhen javën e ardhshme.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit