25.6 C
New York
Wednesday, October 4, 2023

Buy now

Një ditë para takimit të Brukselit, Kurti takon ambasadorin francez

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar ambasadorin e Francës në Prishtinë, Olivier Guerot.

Temë e diskutimit ka qenë takimi i nesërm i nivelit të lartë që do të zhvillohet në Bruksel.

Në takim u diskutua edhe për marrëdhëniet bilaterale, çështjet aktuale dhe për takimin e nesërm të nivelit të lartë në Bruksel, pritjet nga ai takim dhe për rëndësinë e zbatimit të plotë, të shpejt dhe pa kushte të Marrëveshjes Bazike dhe Aneksit të saj”, ka njoftuar Kryeministria.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit