11.3 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Niseni mëngjesin me këtë pije

- Advertisement -

Bananja është burim shumë i mirë i energjisë dhe është mirë ta nisim ditën me të.

Gjithashtu është e mirë për humbjen e peshës falë kaliumit, i cili largon ujin e tepërt nga trupi dhe fibrave që përshpejtojnë metabolizmin.

Smoothie me banane dhe manaferra

1 banane
1 filxhan manaferra ( boronica, mjedra, boronica të kuqe)
1 lugë çaji mjaltë
1 lugë çaji pluhur xhenxhefili
Gjysmë filxhani ujë të vakët

Përgatitja është tejet e lehtë – ju thjesht duhet të vendosni të gjithë përbërësit në blender (mikser elektrik).

Ky smoothie i shëndetshëm duhet të konsumohet për mëngjes sepse trupi në atë kohë mund të absorbojë më së miri përbërësit e shëndetshëm.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit