1.1 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Nga “ide serbe” në “model evropian” – Kurti e ambalazhoi “Zajednicën” dhe tenton ta “shes” në popull

“Asociacioni është ide e Serbisë”, tha me 29 shtator kryeministri Albin Kurti Në një intervistë për gazetën zvicerane, “Neue Zürcher Zeitung”.

Por, tash Kurti e ka pranuar këtë ide të Serbisë dhe po e quan “model evropian i Asociacionit”.

Ai u shpreh i gatshëm që idenë e Serbisë ta nënshkruaj në Bruksel pa kërkuar njohje “de jure” në këmbim.

Njeriu që dikur “Zajednicën” e quante “kanceri i Kosovës” tash po ngulmon që ta nënshkruaj./Demokracia/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit