11.3 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Në moshën 39-vjeçare, Modric fitoi trofeun e tij të parë me Kroacinë

- Advertisement -

Në moshën 39-vjeçare dhe në ndeshjen e 173-të me Kroacinë, Luka Modric fitoi përfundimisht trofe me kombëtaren.

Ky është edicioni i parë i Kupës ACUD miqësore dhe jo veçanërisht të fortë në Egjipt, por më në fund ai ngriti kupën me Kroacinë dhe atë në një kompeticion që është zyrtarisht i FIFA-s.

Rekordmeni për numrin e paraqitjeve për Kroacinë me Realin fitoi të gjitha trofetë ndërkombëtare. Në katër vitet e fundit me kombëtaren, Modric humbi finalet e Kupës e Botës dhe Ligës së Kombeve, por tani u ngushëllua me Kupën në Kajro.

Modric e udhëhoqi Kroacinë drejt një paraqitje të shkëlqyer në finale kundër nikoqirëve. Ai luajti vetëm një orë, por shënoi dy gola për fitoren 4:2. Para kësaj, Modrić luajti edhe në ndeshjen e parë, në të cilën Kroacia mundi Tunizinë me penallti 5:4.

Në dy muaj e gjysmë, Modric niset për të marrë të vetmen gjë që i mungon në karrierë; trofe me Kroacinë në një kompeticion të madh.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit