13.3 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Ndalimi i dinarit, Vuçiq nesër thërret konferencë për shtyp

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka njoftuar për konferencë për shtyp të premten në ora 13:00 ku do të adresohet për çështjen e ndalimit të pagesave/transaksioneve me dinarin serb në Kosovë, kjo pas hyrjes në fuqi të rregullores së re të BQK-së.

Pritet që Vuçiq t’i informojë qytetarët për detajet më të rëndësishme të bisedimeve me përfaqësuesit e Quinta-s dhe BE-së në lidhje me vendimin e Qeverisë së Kosovës për aktivizimin e dekretit për heqjen e dinarit në Kosovë”, raporoi media serbe “Politika.rs”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit