15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

Nagavci thotë së mësimdhënësit s’janë të interesuar për protesta, kritikon SBAShK-un

- Advertisement -

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Ngavci, nuk beson se do të ketë greva të mësimdhënësve.

Ajo ka kritikuar SBAShK-un, e cila po flet për greva të mundshme.

Ajo ka thënë se nuk ka dëgjuar ndonjë mësimdhënëse që është i interesuar për greva e protesta.

“Problem është mënyra se si po u adresohen edhe mësimdhënësve edhe si kryesi. SBASHK-u po flet në emër të të gjithë mësimdhënësve. Unë nuk kam dëgjuar asnjë mësimdhënës që janë shprehur që janë të interesuar ose se janë të gatshëm për protesta dhe unë e ftoj edhe SBASHK-un dhe të gjithë të tjerët që të punojmë bashkë, për të përmirësuar rezultatet e nxënësve tanë sepse kjo është më e rëndësishme dhe më se e domosdoshme”, ka thënë Nagavci për EO.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit