25.2 C
New York
Wednesday, July 17, 2024

Buy now

Muzika pop në Kosovë e pati një mbretëreshë – quhet Dafina Zeqiri

- Advertisement -

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka qenë një kryefjalë sa i përket muzikës pop në Kosovë.

Këngëtarja kosovare nuk shkonte muaji pa lansuar këngë me videoklipe, pavarësisht se jetonim me pandeminë në Kosovë.

Filloi me “Duro” për të vazhduar me “Japa”, “Happy Birthday”, “Llafe llafe”, “Karma”, “Pasha Dafinën” për të vazhduar me albumin e saj me 14 këngë “Dafinë moj”.

Pas albumit ajo do t’i realizonte edhe katër këngë të tjera me videoklipe. Me MC Kreshën do ta realizonte këngën “Vet e lype”, me Ron këngën “Murder on the Dancefloor”, me Butën këngën Era dhe krejt në fund këngën “Ti dho krejt”.

“2021 ishe vit më i mirë se 2020. Të shpresojmë që 22 t’ju shqelmojë juve b…”, ka shkruar sot Dafina.

Ndryshe, edhe në jetën sentimantale duket se Dafina e ka gjetur vetën.

Lidhja e saj me DJ Geek vetëm sa po forcohet. Ku i dihet? Viti 2022 mund të jetë një vit ku kjo lidhje të kurorëzohet me fejesë apo martesë. 

https://www.instagram.com/p/CYJfZnehuwt/?utm_source=ig_embed&ig_rid=b6b016cf-4616-4d89-a856-bca3c1211bbb

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit