2.7 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Muriqi mund të rikthehet në Turqi, te rivalët e Fenerbahçes

Vedat Muriqi raportohet se është rikthyer sërish në radar të Galatasarayt.

Vetëm pak ditë para largimit të Cedric Bakambut, “verdhekuqtë”, të cilët nuk duan të dështojnë në rrugën drejt titullit të kampionit, kanë vënë në listën e tyre sulmuesin kosovar.

U tha se sulmuesi 29-vjeçar me përvojë ishte i kënaqur me interesimin e Galatasaray dhe ishte i etur për t’u kthyer në Turqi.

Sipas “Mynet”, 29-vjeçari është i kënaqur me interesimin e Galatasarayt dhe është i etur për t’u kthyer në Turqi.

Vlera në treg e ish-sulmuesit të Fenerbahçes, i cili është pjesë e Mallorca, është rreth 15 milionë euro.

Sipas raportimeve nga mediat turke, Galatasaray ka nisur tashmë negociatat për të ulur këtë shifër.

Reprezentuesi i Kosovës me Mallorcan ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2027.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit