24.2 C
New York
Sunday, June 23, 2024

Buy now

Mourinho arrin marrëveshje me Fenerbahçen

- Advertisement -

Jose Mourinho do të rikthehet të punojë si trajner. Tekniku portugez raportohet se ka arritur një marrëveshje me gjigantin turk, Fenerbahçe. Është gazetari i njohur, Gianluca Di Marzio që raporton se Mourinho ka arritur marrëveshje dy vjeçare me Fenerbahçen.

Portugezi është i papunë qëkur u largua nga skuadra e Romës, të cilën e dërgoi në dy finale radhazi, atë të Ligës së Konferencës dhe atë të Ligës së Evropës. Portugezi ka drejtuar edhe Chelsean, Porton, Manchester Unitedin, Tottenham Hotspurin dhe Real Madridin.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit