23.2 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Mosha ideale për t’u martuar

- Advertisement -

Një studim tregon se njerëzit duhet të martohen në mes të moshës 28 dhe 32 vjeç, nëse nuk dëshirojnë të divorcohen, të paktën në pesë vitet e para.

Studimi është bërë nga Nick Wolfinger, një sociolog në Universitetin e Utah.

Sipas sociologëve, në këtë moshë njerëzit janë mjaftueshëm të rritur për të kuptuar nëse vërtet duan të jenë së bashku.

Ata janë të përgjegjshëm për zgjedhjen më të rëndësishme të jetës dhe marrin përsipër detyrimet.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit