22.7 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Mos konsumoni këto produkte – parandaloni kancerin e gjirit

- Advertisement -

Çdo muaj është muaj i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, për të rritur vëmendjen dhe mbështetjen për sensibilizimin, zbulimin e hershëm, trajtimin, si dhe kujdesin paliativ për këtë sëmundje.

Kanceri i gjirit është kanceri më i zakonshëm i grave në mbarë botën, si në vendet e zhvilluara dhe vendet në zhvillim.

Për të minimizuar rrezikun e shkaktimit të një sëmundjeje të ngjashme, duhet të filloni të monitoroni dietën tuaj, shkruan TCH.

Këtu janë ushqimet që duhen shmangur për të parandaluar shfaqjen e tumorit në këtë zonë.

Ushqime të konservuara

Krip

Ushqime të skuqura

Mishi i kuq

Sheqeri i bardhë

Alkooli

Produktet e qumështit

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit