10.9 C
New York
Saturday, April 1, 2023

Buy now

Mirena, militantëve të VV-së: Shikojeni vetën në pasqyrë dhe pranojeni se baba Albin është pajtu me bo Zajednicën

Analisti Ilir Mirena i ka reaguar përkrahësve të Lëvizjes Vetëvendosje të cilët po e arsyeton takimin e 18 marsit në Ohër.

Mirena duke e cituar një fabul ka thënë se militantët e zyrtarët e VV-së janë në një gjendje të rënd që një 24 orë.

Ai tutje duke iu drejtuar atyre ju ka thënë që të mos e gënjejnë vetën, por ta shikojnë në pasqyre dhe t’i tregojnë vetës që babai i tyre Albin Kurti ka është pajtuar që ta themelojë Zajednicën.

Postimi i plotë i tij:

E sterperdorur, por s’ka analogji me adekuate per gjendjen e rend te militanteve dhe zyrtareve te VV’se ne 24 oret e fundit se sa ajo fabula per magarin qe po e shkynte ujku e ai besonte se ishte veç nje anderr.

Mos e rreni veten. Shkoni para pasqyre, edhe nisjani me za kallxojini vetes qe baba i juaj, Albin Kurti, eshte pajtu me ba Zajednicen dhe brenda disa javesh me i nis procedurat per krijimin e saj.

E verteta ju dhemb nje kohe, ama keni me u shliru.

Na s’ju ngucim ne kete gjendje deshperimi qe jeni. Na s’jemi si ju, kemi pak mshire per gjendjen e rand shpirtnore ne te cilen ndodheni. Ama, mos provoni me na rrejt, se tani po ju thone sahanlepirsa, servila, trushperlam, analfabete, e çka jo tjeter…

Lejeni vec Albinin le t’rren. Rren ai sa per krejt Ballkanin, bile edhe me gjere…

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit