15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

Ministrja Hajdari po intervistohet nga Prokuroria Speciale në lidhje me rezervat shtetërore

- Advertisement -

Ministrja e Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë, Rozeta Hajdari, është duke u intervistuar nga Prokuroria Speciale nën dyshimet për keqpërdorimin me rezervat shtetërore.Autoritetet në Kosovë kishin arrestuar disa persona, nën dyshimet se kanë bërë keqpërdorime sa u përket blerjeve të rezervave shtetërore.

Prokuroria Speciale e Kosovës tha se të arrestuarit dyshohen për veprat penale: “keqpërdorim i detyrës zyrtare” dhe “dhënie e ndihmës në kryerjen e veprës penale të keqpërdorimit të detyrës zyrtare”./Dukagjini

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit