11.4 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Ministria e Shëndetësisë bën thirrje për marrjen e dozës përforcuese anti-COVID

- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë ka apeluar të gjithë qytetarët e Kosovës që të marrin dozën përforcuese të vaksinës kundër COVID-19.

MSH përmes një postimi në Facebook ka shkruar se marrja e dozës përforcuese kundër koronavirusit do të thotë më shumë mbrojtje nga infekstimi dhe përhapja e COVID-19.

“Për dozën përforcuese, lajmërohuni në Qendrën më të afërt të vaksinimit, 3 muaj pas dozës së dytë të vaksinës. Vaksinohuni dhe ftoni të tjerët të vaksinohen!”, apelon Ministria e Shëndetësisë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit