11.4 C
New York
Sunday, April 14, 2024

Buy now

Mikesha e Beatrix reagon mbi marrëdhënien e saj me Donaldin: “Nuk mban më ujë pilafi”

- Advertisement -

Kohët e fundit është diskutuar shumë raporti Donald-Beatrix pas disa debateve mes tyre. Teksa disa po e interpretoj ë si probleme të zakonshme që has çdo çift, të tjerë janë të mendimit se kjo krisje tregon se mes tyre nuk ka ndjenja. Mbrëmjen e djeshme dyshja diskutoi edhe një herë mbi marrëdhënien e tyre, ku Beatrix u shpreh se raporti mes tyre nuk ka ndryshuar aspak

Sakaq, ditën e sotme në rrjetin e saj social
Instagram është publikuar një reagim lidhur me situatën e krijuar, me opinionet negative që i drejtohen herë pas here apo paragjykimet që i bëhen.

Fillimisht u tha se ky reagim ishte bërë nga familjarët e këngëtares por në sektorin e komenteve, gazetarja dhe modelja Elena Lika e cila është mikeshë e Beatrix dhe menaxhon llogarinë e saj ka shkruar: “Shkrimet dhe qëndrimet te faqja e Trixës i shkruaj unë, ndaj kush do të shajë të kalojë te profili im dhe lejini rehat Antigonën dhe Albanin”.

“Ne nje vend si Shqiperia ku gruaja vritet dhe gruas i ngel faji, nuk pres asgje me shume sesa komente dhe opinione dashakeqe per Beatrixen dhe linçimin publik te saj pas cdo fjale e gjesti brenda shtepise se BBV.Femrat e cfaredolloj moshe nuk e kane kuptuar ende qe duhet ta mbrojme dhe ta mbeshtesim njera-tjetren, pavaresisht nese pelqehemi apo jo, sepse shoqeria shqiptare eshte nje shoqeri patriarkale dhe vetem te bashkuara mund te çajme perpara.

Per kedo qe nuk e ka kuptuar dhe ka nevoje t’i thuhet shkoqur: Per Beatrixen, Donaldi eshte pjese e rendesishme e jetes personale te saj, brenda dhe jashte shtepise se BBV, po aq sa shpresoj te jete e vertete edhe e anasjellta. Per Beatrixen, Donaldi eshte po ashtu pjese e lojes brenda ne BBV po aq sa c’eshte e vertete e anasjellta.

Ndoshta “gjyqtaret” e ceshtjes Trixa-Donald kane pasur fatin te gjejne dhe te jetojne nje dashuri pa ulje e ngritje, pa zenka dhe hatermbetje, vetem ylber dhe flutura ne stomak. Kjo eshte gjeja me e bukur qe mund t’i ndodhi njeriut ne jete, por pse ju duket kaq anormale kur shihni Beatrixen dhe Donaldin ne nje klip qe diskutojne per pritshmerite qe kane per njeri-tjetrin dhe lidhjen e tyre? Pse ju duket kaq anormale qe ne momente te veshtira Trixa kerkon vemendjen e te dashurit te saj? Mbi te gjitha, pse sajoni histori sikur Trixa ka hyre ne ate shtepi vetem per t’u lidhur me Donaldin?

 Ne jete kam marre nje mesim shume te rendesishem: Ki qellime ne jete, por nese rruges te shfaqen mundesi te bukura, nuk duhet t’i lesh pa i kapur thjesht sepse nuk ishte gjeja qe po kerkoje. Me kete dua te them qe Beatrixa nuk u fut ne BBV per te gjetur burre, por per te fituar € 100,000 sikurse te gjithe. Kjo s’do te thote qe beri gabim qe i dha nje mundesi lidhjes me Donaldin. Dhe ne fund vertete mund t’i humbase te dyja, por mos u merzisni nese ju zhgenjen” shkruhet në profilin e saj zyrtar në “Instagram”.

https://www.instagram.com/p/CYWXg1fNJ1_/?utm_medium=copy_link

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit