13.2 C
New York
Thursday, February 29, 2024

Buy now

Miftaraj: Qeveria e Kurtit i mbron zyrtarët e korruptuar, i shkarkon ata që raportojnë korrupsionin

Ehat Miftaraj, drejtor i Institutit të Kosovës për Drejtësi, ka shkruar një status, në të cilin ka komentuar largimin nga puna të Ermal Kutllovcit, sinjalizuar të aferës për rezervën shtetëror.

Miftaraj ka shkruar se në Qeverinë e Albin Kurtit, kryeministër i Kosovës, kush guxon “me raportu korrupsionin e njerëzve të tij, e shkarkon nga puna”.

“Largohet nga puna Ermal Kutllovci, sinjalizuesi i aferës për rezervën shtetërore.

Qeveria e Albin Kurtit kush guxon me raportu korrupsionin e njerezeve te tij, e shkarkon nga puna.

Qeveria klienteliste e Albinit i mbron zyrtaret e korruptuar dhe i ndeshkon ata qe kane guxim te raportojne korrupsionin.” – shkroi Miftaraj, ndër të tjera.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit