7.7 C
New York
Friday, December 1, 2023

Buy now

Miftaraj ironizon: VV-ja le t’i shpallë të kundërligjshme sindikatat dhe grevat, rrnoftë klasa punëtore në Kinë

Drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj, ka reaguar pas kritikave që zyrtarë e militantë të pushtetit po ua bëjnë minatorëve grevistë.

Ai ka ironizuar duke thënë se pushteti duhet të hartojë legjislacionin për t’i shpallur të kundërligjshme sindikatat dhe grevat.

Postimi i plotë:

Levizja Vetvendosje me mire do ishte te filloj te hartoj legjislacionin për ti shpallur të kunderligjshme sindikatat dhe grevat e punetoreve.

No sindikata, no greva, no problems!

Rrnofte klasa punetore ne Kine, Indi dhe anë e kënd botës, perjashto Kosovën.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit