25.7 C
New York
Friday, July 19, 2024

Buy now

Meta po i jep fund mbështetjes për një nga pajisjet e preferuara

- Advertisement -

Pas përfundimit të mbështetjes, nëse zbulohet ndonjë defekt sigurie, objektivi janë të dhënat private të përdoruesit.

Meta nuk ofron më rregullime të gabimeve ose përditësime sigurie për kufjet Meta Quest 1.

Në një mesazh për lojtarët e Meta Quest 1, të titulluar “ndryshime në përvojën e Quest 1”, kompania konfirmoi se pas vendimit të saj në janar 2023 për të ndaluar lëshimin e veçorive të reja dhe aplikacioneve të reja Meta Quest për Quest 1 në Quest Store, tani gjithashtu i tërhiqet mbështetja e sigurisë.

Ai gjithashtu këshilloi se “nëse zbulohen ndonjë të metë sigurie në të ardhmen, të dhënat private të ruajtura drejtpërdrejt ose të aksesueshme nga pajisja do të rrezikoheshin nga kompromisi”.

Deklarata e Metës përfundoi duke u kërkuar lojtarëve të kontaktojnë Mbështetjen e Meta Store nëse kanë ndonjë “pyetje të përgjithshme” shtesë.

Ndoshta çuditërisht, muajin e kaluar Beat Saber zbuloi gjithashtu se nuk do të mbështetej më në kufjet Meta Quest 1 VR.

Beat Saber do të vazhdojë të luhet në pajisjet Meta Quest 1, por që nga 2 nëntori, mbështetja do të përfundojë. Kjo do të thotë asnjë funksionalitet me shumë lojtarë ose tabela drejtuese dhe nuk ka përditësime të mëtejshme, megjithëse loja do të mbetet e disponueshme. /Telegrafi/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit