22.6 C
New York
Monday, May 20, 2024

Buy now

Mësohet se kush e financoi vendosjen e bustit të Skenderbeut në Itali

- Advertisement -

Promovimi i vlerave kombëtare dhe historisë ka qenë gjithnjë një qëllim i tifozëve të Kombëtares anë e mbanë botës.

Përveç faktit se kanë qenë gjithnjë pranë skuadrës kombëtare, ata janë munduar që të japin kontributin e tyre për të ruajtur traditat, gjuhën, zakonet e mbi të gjitha historinë.

Në qytetin italian të Fiorenzuola, këtë të dielë u inagurua busti i heroit kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut. Klodi Muka, një nga tifozët më besnik të Kombëtares, i lindur në Prezë, por që prej 20 vitesh banon në Itali, ndërmori këtë nisëm për të ekspozuar imazhin e një prej figurave më të shquara të Shqipërisë në shtetin fqinj

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit