2.7 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Merkato e janarit, FC Suhareka e ka seriozisht inkuadrimin në Superligë (Foto)

FC Suhareka është duke u përgatitur intensivisht për vazhdimin e kampionatit në kuadër të VivaFresh Liga e Parë, me synimin e qartë dhe të vetëm: inkuadrimin në Superligën e Kosovës në futboll.

Krahas fazës përgatitore që është duke zhvilluar në Turqi, FC Suhareka nënë drejtimin e trajnerit Arsim Thaçi është treguar mjaftë aktive edhe sa i përket merkatos së janarit duke u përforcuar me lojtarë të rinj vendorë dhe ndërkombëtarë në pothuajse të gjitha repartet: mbrojtje, mesfushë dhe sulm, shkruan gazeta SCANNER.

FC Suhareka që është në pronësi të afarist të njohur, Rrustem Aliaj, në merkaton e janarit deri më tani i janë bashkuar disa lojtarë të cilët do ta ndihmojnë klubin drejt synimit për inkuadrimin në Superligë.

No photo description available.

Presidenti i FC Suhareka, Rrustem Aliaj dhe trajnerit Arsim Thaçi

Klubi nga Suhareka tashmë ka nënshkruar kontratë me portierin nga Turqia, Oytun Ozdogan, qendërmbrojtësin Ilir Syla, mesfushorët Adam Dougui (anglez), Labinot Jashanica dhe Arbios Thaçi si dhe sulmuesit Zenel Gavazaj e Armend Abazi.

Po ashtu, FC Suharekës i është bashkuar edhe Armend Simnica, i cili do të angazhohet angazhohet në pozitën e ndihmës-trajnerit. Simnica është i licencuar nga UEFA A.

Në kuadër të përgatitjeve për vazhdimin e kampionatit, FC Suhareka do të zhvillojë disa ndeshje miqësore në Antalia të Turqisë.

May be an image of 4 people, people playing football, people playing soccer and text

FC Suhareka aktualisht është në vendin e dytë në tabelë, por me vazhdimin e kampionatit do të shihet fuqia e vërtet e këtij klubi. /gazeta SCANNER/

Këta janë lojtarët që i janë bashkuar FC Suharekës në merkaton e janarit:

May be an image of 1 person, playing football, playing soccer and text that says 'KF SUHAREKA 23 FFK m MALESIA REISEN FC SUHAREKA FAMIS CO AESTARLINT MENDI ጋC PRISHTINA FEDERATA FU E EDConstruction ጋC edelweiss Capital Invest MALESIA REISEN Etika FAMIS CO Capital nv BSR FEM JAKO MALESIA REISEN Rimida MALESI Capital nvest ጋC Etika Etika ☆ edel ALBFIX ALBFIX EM GROUP MENDI Capital Invest SWISS WINDOWS MENDI VINDOWS GRDUP MALESIA REISEN MALESIA REISEN edelweiss WINDOWS PRISHTINA onstruction ጋC ። Etika Etika BFIX Rimida BSR MALESIA REISEN FAMISCO FAMIS CO PRISHTINA'

Mesfushori Arbios Thaçi

May be an image of 1 person, playing soccer and text that says 'EISEN FAMIS CO HOLDING COMPANY 三 × EDConstructi PRISHTINA RENT ALBFIX edelw Capital Invest SWISS WINDOWS MALESIA REISEN JAKO BSR GROUP CO MPANY CO Rimida vest Etika A AR Etika FEM GROUP IX Capital Invest SUHAREKE SWISS WINDOWS DC EDConstruction'

Sulmuesi Zenel Gavazaj

May be an image of 1 person, playing football, playing soccer and text that says 'KF SUHAREKA23 FFK FC SUHAREKA m MALESIA REISEN FAMIS =DC MENDI PRISHTINA FEDERATAE KOSOVES edelweiss ጋC Capital Invest MALESIA JAKO Etika CO Capital nv FEM GROUP MALESIA REISEN Mimida MALESIA REIS Capital Invest ጋC Etika : Etika ALBFIX 女 edelweiss FEM GROUP ALBFIX MENDI Capital Invest WINDOWS SWISS WINDOWS BSR MENDI FAMIS DIGCOMPANY MALESIA REISEN REISEN SWISS WINDOWS edelweiss PRISHTINA ጋC EDConstruction ጋC EDConstruction Etika apital nvest LBFIX imida Etika FEM MALESIA REISEN LESIA FAMIS CO PRISHTINA RENTACAR edelweiss'

Mesfushori Labinot Jashanica

May be an image of 1 person, playing football, playing soccer and text that says 'FC SUHAREKA MIS CO ING COMPANY EDC EDConstruction AL HTINA RENTA CAR edelweiş Capital Invest SUHAREKE ESIA REISEN JAKO BSR GROUP Capital MAL ida. MALESIA RETSEN Etika ALE edelwess -EM GROUP Sv W SWISS'

Topsulmuesi Armend Abazi

May be an image of 1 person, playing soccer, playing football and text that says 'KF SUHAREKA 23 FFK FC SUHAREKA m MALESIA REISEN FAMIS CO MENDI EDConstruction PRISHTINA FEDERATA FUTBOLLIT KOSOVES 3FIX ጋC edes JAKO Capital nvest VISS OwS Etika FAMIS CO FEM GROUP GROUP ጋC MALESIA REISEN 2imida m Capital Invest Etika JA Etika ALBFIX ede ALBFIX FEM GROUP MENDI Capital nvest SWISS WINDOW SWISS WINDOWS MENDI MALESIA REISEN MALESIA REISEN AREISEN edelweiss ጋC PRISHTINA RENTACAR ጋC ። Etika ida. ALBFIX Rimida BSR nvest FAMIS CO PRISHTINA'

Mesfushori anglez, Adam Dougui

May be an image of 1 person, playing soccer, playing football and text

Portieri nga Turqia, Oytun Ozdogan

May be an image of 1 person, playing soccer, playing football and text

Qendërmbrojtësi Ilir Syla

May be an image of 1 person, playing football, playing soccer and text

Armend Simnica, ndihmës-trajner

 

 

 

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit