26.7 C
New York
Friday, June 14, 2024

Buy now

Mercedes zbulon datën e prezantimit të Maybach EQS 680 SUV

- Advertisement -

Modeli më i ri e i lajmëruar që një kohë të gjatë, Mercedes-Maybach do të lansohet zyrtarisht në Shanghai Auto Shoë më 17 Prill.

Emërtimi i Maybach-ut të parë tërësisht elektrik sugjeron se do të jetë më i fuqishëm se modelet tjera të Mercedesit.

Maybach EQS 680 me shumë gjasa do të vijë me diçka midis 640 dhe 700 kuaj fuqi.

Megjithëse nuk janë dhënë shumë detaje, gjasat e mëdha janë se vetura e re do të vjen me hapësirë për 4 persona dhe me hapësirë të madhe që do të mund të ndikoj që bagazhi i automjetit të jetë shumë i vogël.

Maybach EQS 680 SUV ka shumë mundësi të vij me çmimin prej të paktën 200,000 dollarë, nëse jo shumë më tepër.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit