10.5 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

“Më erdhi keq… “- Shkurte Fejza flet për herë të parë pas deklaratës së bujshme të Shefqet Krasniqit

- Advertisement -

Shkurte Fejza ka folur për herë të parë lidhur me deklaratên e bujshme të hoxhës Shefqet Krasniqi, i cili javë më parë kritikoi këngëtaren për mospredikimin e fesë islame, duke thênë se nëse do të ishte mirë nëse do të aplikonte ritualet fetare.

Lidhur për këto deklarata, këngëtarja e zhanrit folklorik ka folur për herë për të parë në emisionin “Show i së premtes” të Adelina Ismailit.

“Kur ka ndodh kjo, me të thënë të drejtën kam qenë në një vikend në Itali e më pas në Bruksel dhe nuk kam ditur gjë, derisa erdhëm në hotel për të pushuar. Pastaj e thirra Hajrushin [bashkëshortin] dhe u informova për këtë; më erdhi keq”, tha Shkurte Fejza.

 

Sivjet po e festoj 50-vjetorin e karrierës dhe këto 50 vjet e mia të karrierës sime nuk kanë qenë fushë me lule. Disa herë u morën me mua, por unë kam zgjedhur të mos përgjigjem, unë kam punën time dhe politikën time që e bëjë që 50 vjet me këngët e mia dhe asnjëherë nuk e kam parë të arsyeshme për të reaguar. Me pas qenë këtu, sigurisht as Hajrushi nuk do të reagonte”, potencoi mes tjerash ajo.

Deklarata e hoxhë Krasniqit kishte ngritur shumë reagime nga emra të njohur publike, por edhe nga vetë bashkëshorti i Shkurte Fejzës, Hajrush Behluli.

Por, çfarë tha saktësisht hoxha Shefqet Krasniqi saktësisht që nxiti kaq shumë reagime?

Ai javë më parë, bëri një deklaratë për artisten e njohur Shkurte Fejza të cilën e kritikoi për mos-predikim të fesë islame gjatë një emisioni në Tëvë1.

“Për mua muzika nuk është e pëlqyeshme, Shkurte Fejza i ka tekstet e bukura, por më dhimbset që nuk është fetare aq sa duhet. Do të doja shumë që Shkurta si një figurë shumë e njohur në kombin tonë me qenë edhe fetare, sepse edhe Shkurta ka me vdek si unë edhe hiq larg se ka”, pati deklaruar Krasniqi.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit