0.9 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Mbi 3 milionë përdorues aktiv të rrjeteve sociale në Kosovë e Shqipëri gjatë vitit 2021

Kompania Kerolli e cila është e specializuar për marketing digjital ka publikuar disa të dhëna interesante lidhur me përdorimin e rrjeteve sociale në Kosovë dhe Shqipëri gjatë vitit 2021.

Këto shifra vijnë nga llogaritë aktive të përdoruesve.

Në Kosovë bazuar në të dhënat nga Kerolli gjatë vitit që po e lëmë pas kanë qenë 935 mijë persona në Facebook, derisa në Shqipëri 1 milion e 300 mijë.

Rrjeti social i dytë më i përdoruri është Instagrami me 632 mijë përdorues aktiv, kurse në Shqipëri kemi pasur 1 milion e 200 mijë.

Vendin e tretë e zë Snapchat-i me 540 mijë përdorues gjatë 2021-ës, ndërkaq për Shqipëri s’ka të dhëna se sa përdorues aktive ishin gjatë vitit të kaluar.

Bashkangjitur gjeni të dhënat e plota nga kompania Kerolli:

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit