18 C
New York
Sunday, June 16, 2024

Buy now

“Mbështetja jonë për Izraelin, e hekurt”- SHBA reagon pas nisjes së sulmit nga Irani

- Advertisement -

Zëdhënësja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Adrienne Watson ka thënë se sulmi i Iranit kundër Izraelit “ka gjasa të shpaloset brenda disa orësh”.

“Presidenti Biden po përditësohet rregullisht mbi situatën nga ekipi i tij i sigurisë kombëtare dhe do të takohet me ta këtë pasdite në Shtëpinë e Bardhë, dhe ekipi “është në komunikim të vazhdueshëm me zyrtarët izraelitë, si dhe partnerë dhe aleatë të tjerë”, thuhet në deklaratë.

Watson ripohoi qëndrimin e presidentit Biden se “mbështetja jonë për sigurinë e Izraelit është e hekurt” dhe se Shtetet e Bashkuara “do të qëndrojnë me popullin e Izraelit dhe do të mbështesin mbrojtjen e tyre kundër këtyre kërcënimeve nga Irani”. /CNN/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit