23.2 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Mbahet akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies heroike të dëshmorit të Kombit, Ferid Curri

- Advertisement -

Mbahet akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies heroike të dëshmorit të Kombit, Ferid Esat Curri.

Akademia përkujtimore mbahet të dielen, duke filluar nga ora 14:00, në Shtëpinë e Kulturës “Xhavit Haziri” në Obiliq.

Me këtë rast, përvjetor jubilar, do të promovohet video klipi dhe kënga kushtuar dëshmorit, Ferid Curri, kënduar nga Nipat e Sefë Mleqanit.

Akademia mbahet nën patronatin e kryetarit të Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi dhe nën përkujdesjen e Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit