-0.4 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

“Mashalla” Lekaj ironizon me Qeverinë: 113 milionë euro paguat për rrymën në veri

Deputeti i Kuvendit nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj, ka komentuar ndarjen e 113 milionë eurove nga qeveria e Kosovës për rrymën në veri.

Lekaj ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje kishte fyer rëndë qeverinë Haradinaj pasi kjo e fundit kishte ndarë 1 milion euro.
“Më kujtohet kur ishte kryeministër z.Haradinaj, patëm marrë vendim që ti ndanim 1 milion euro për pagesë të energjisë komunave veriore, dhe Lëvizja Vetëvendosje (pushteti i tanishëm) nuk la fyerje e etiketim poshtërues pa na bërë”, ka thënë Lekaj.
Postimi i plotë:
Mashalla ➡️ 113 milionë euro rrymë ju Paguan serbëve nga Qeveria Kurti në 2021/22
E dëshmuan në raportim KOSST!
Më kujtohet kur ishte kryeministër z.Haradinaj, patëm marrë vendim që ti ndanim 1 milion euro për pagesë të energjisë komunave veriore, dhe Lëvizja Vetëvendosje (pushteti i tanishëm) nuk la fyerje e etiketim poshtërues pa na bërë!

Qytetarët le të gjykojnë e vlerësojnë racionalisht!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=868265921324726&id=100044239774242&mibextid=Nif5oz

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit