9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Marotta papritmas njofton largimin nga Interi

- Advertisement -

Drejtori ekzekutiv i Interit, Beppe Marotta, bëri një njoftim surprizë të shtunën, duke zbuluar se ai do të largohet në fund të kontratës së tij në 2027, në mënyrë që të fokusohet në punën me lojtarët më të rinj.

“Kur të përfundojë kontrata ime me Interin, do të tërhiqem për t’u fokusuar te të rinjtë,” tha Marotta gjatë një bisede në Sala Montanari në Varese.

“Sektori i të rinjve është pasuria më e madhe e çdo klubi. Jam gjithnjë e më i bindur se është e gabuar t’i bësh të rinjtë të paguajnë për sportin. Duhet të jetë falas. Në këtë mënyrë, ai bëhet i përballueshëm edhe për familjet më të varfra, dhe shpesh këtu gjenden xhevahiret e fshehura”, shtoi Marotta.

Është raportuar që Marotta nuk do të punojë për një klub tjetër të Serie A në të ardhmen e afërt, por do të vazhdojë të përfshihet në sport, i specializuar, natyrisht, në futboll.

Interi ka ende tre sezone të plota pas sezonit aktual para se t’i skadojë kontrata e Marottas.

Nën drejtimin e Marottas, Interi fitoi titullin e parë të Serie A në 11 vjet në 2020-21, dhe gjithashtu arriti në finalen e Champions League për herë të parë që nga viti 2010 sezonin e kaluar.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit