15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

Marilyn Monro pinte një pije me dy përbërës çdo mëngjes

- Advertisement -

Në vitin 1952, aktorja e njohur tregoi për revistën “Pageant” se si e nis ditën.

Edhe pse ajo njihej për pamjen e saj dhe aftësitë e saj në aktrim, mund të mos e dini se Marilyn Monroe i pëlqente të gatuante.

Megjithatë, për shkak të detyrimeve të shumta, ajo nuk kishte kohë për të përgatitur ushqime komplekse, kështu që mbijetoi me ushqime të shpejta dhe të lehta me përmbajtje të lartë proteinash, të cilat i dhanë energjinë e nevojshme.

Kështu që çdo mëngjes ajo pinte qumësht të ngrohtë me vezë të pagatuara për mëngjes. Në një artikull në lidhje me zakonet e saj të të ngrënit dhe regjimin e ushtrimeve të botuar në revistën Pageant në vitin 1952, Monroe zbuloi se çdo mëngjes para se të bënte dush, ajo ngrohte qumështin në një sobë që mbante në dhomën e saj.

“Kur qumështi është ngrohur, i çaj dy vezë, i rrah me pirun, i shtoj qumështit dhe e pi derisa vishem”, tha ajo.

Aktorja gjithashtu do të shtonte një tabletë multivitamine në mëngjesin e saj. “Dyshoj se ndonjë mjek mund të rekomandojë një mëngjes më ushqyes për një vajzë të zënë si unë”, theksoi ajo./abcnews.al

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit