23.2 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Maqedonia e Veriut mban sot raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale

- Advertisement -

Maqedonia e Veriut sot mbanë zgjedhjet presidenciale.

Në garën për president shteti janë 7 kandidatë.

Qytetarët me votën e tyre  do të zgjedhin mes presidentit aktual, Stevo Pendarovski, i mbështetur nga LSDM-ja dhe koalicioni, Gordana Silanovska Davkovas nga VMRO DPMNE-ja, Arben Taravarit nga koalicioni “VLEN”, Bujar Osmanit që përkrahet nga Fronti Evropian, Bilana Vakovskas së mbështetur nga E Majta, Maksim Dimitrievskit nga Lëvizja ZNAM, dhe Stevço Jakimovskas nga GROM.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit