27.1 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Maqedoni e Veriut: 1078 vëzhgues vendorë dhe 770 të huaj për zgjedhjet e 8 majit

- Advertisement -

Për rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare më 8 maj në Maqedoni të Veriut janë akredituar gjithsej 1.999 vëzhgues, përkthyes dhe gazetarë të huaj.

Më shumë vëzhgues të akredituar janë vendorë – 1078.

Zgjedhjet do të monitorohen nga 770 vëzhgues të huaj, për nevojat e të cilëve janë angazhuar 85 përkthyes.

Për raportim të zgjedhjeve, sipas të dhënave të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ), janë akredituar 66 gazetarë të huaj. /alsatm

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit