9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Maqedonci takon ambasadorin e ri të Mbretërisë së Bashkuar, diskutojnë për sigurinë në vend

- Advertisement -

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, mirëpriti në takim ambasadorin e ri të Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves.

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, mirëpriti në takim ambasadorin e ri të Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, të cilin e falënderoi për mbështetjen e vazhdueshme që Mbretëria e Bashkuar i ka dhënë vendit, në të gjitha etapat e shtet ndërtimit.

Në njoftimin e Ministrisë së Mbrojtjes thuhet se në takim u bisedua lidhur me temat që kanë të bëjnë me çështjen e sigurisë në vend”.

“Si dhe për operacionin Interflex dhe bashkëpunimin e deritanishëm në fushën ushtarake në përgjithësi, që në aspektin strategjik ka rol unik për stabilitetin, sigurinë dhe perspektivën euroatlantike të vendit dhe gjithë rajonit”.

Të dyja palët rikonfirmuan vazhdimin e marrëdhënieve të shkëlqyera në mes të të dyja vendeve.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit