16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Maliqi: Le të fillojë fushata, pritni spektakël në veri këto javë

- Advertisement -

Analisti Agon Maliqi, ka komentuar sondazhin e IRI-it, duke thënë se në Ballkan qytetarët kanë problem kryesor ekonominë dhe korrupsionin teksa një pakicë presin se do të ketë luftë.

Për këtë, Maliqi ka thënë se edhe Kurti Edhe Vuçiqi domionojnë me temat për çështjen e sigurisë.

Tutje, ai ka paralajmëruar “spektakël në veri këto javë”.

Shkrimi i tij:

Sondazhi rajonal i IRI po thotë se në krejt Ballkanin njerëzit e kanë problem kryesor ekonominë dhe korrupsionin dhe se një pakicë e vogël pret se do të ketë luftë. Por në lajme dhe në retorikën e liderëve si shpërqendrim i dobishëm prej këtyre problemeve dominojnë temat e sigurisë. Jo rastësisht dy liderët me besimin më të lartë në shtetet e tyre janë Vuçiq (40%) dhe Kurti (38%), që iu grahin këtyre temave më së shumti. Miq, le të fillojë fushata, pritni spektakël në veri këto javë!

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit