2.7 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Major Amir Gërguri emërohet drejtor i Divizionit të Njësive Speciale

Major Amir Gerguri ka marrë udhëheqjen e Divizionit të Njësive Speciale, zëvendësuar Kolonel Neshat Flugajn.

Me datë 6 shkurt të këtij viti, ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka ngritur në pozitën e Major Amir Gergurin, duke drejtuar tani Drejtorin e Divizionit të Njësive Speciale.

Në këtë pozitë ishte Kolonel Neshat Flugajn, i cili ka shërbyer në këtë detyrë për më shumë se 10 vjet.

Kolonel Neshat Flugaj është transferuar në rolin e Drejtorit të Divizionit të Sigurimit të Objekteve, duke vazhduar kontributin e tij në fushën e sigurisë dhe menaxhimit të objekteve të rëndësishme.

Major Amir Gerguri, në pozitën e re si Drejtor i Divizionit të Njësive Speciale, do të udhëheq një ekip të përbërë nga Njësia Speciale Operative (NjSO), Njësia e Trajnimit dhe Misioneve të Jashtme (NjTME), si dhe ekipi K9.

Pjesëtarët e këtyre njësive do të marrin një pagesë rrezikshmërie prej 120 euro, ndërsa Major Amir Gerguri do të kompensohet me një tarifë prej 150 euro për rrezikshmëri

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit