1.8 C
New York
Wednesday, December 6, 2023

Buy now

“Macron-i më tha të nënshkruajë, i thash që e dua Kushtetutën e Serbisë”: Vuçiq tregon se si refuzoi sërish nënshkrimin në Bruksel

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një intervistë në Tv Prva tha që në takimin me liderët e BE-së, Francës, Gjermanisë dhe Italisë, i është kërkuar që të firmosë dokumentet e marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve me Kosovën, por se i njëjti ka refuzuar të nënshkruajë.

Isha ulur i vetëm përballë Olaf Scholz-it, Emmanuel Macron, Josep Borrell, Miroslav Lajçak. Dhe Macron-i më jep dokumentet dhe më thotë të nënshkruajë. Dhe unë, i ulur vetëm, dhe duke menduar në kokën time, në fund kthehem i them që kam Kushtetutën e Serbisë, të cilën e dua dhe e respektoj, dhe se nuk mund të nënshkruajë”, ka thënë Aleksandar Vuçiq

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit