9.9 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Lufta në Gaza, Izraeli: Kemi eleminuar numrin 2 të Hamasit

- Advertisement -

Ushtria izraelite ka konfirmuar vrasjen e Marwan Issa, numri 2 i Brigadave Qassam, krah ushtarak i Hamasit.

“Ne i kemi përfunduar të gjitha testet dhe mund të themi se është eliminuar”-është shprehur zëdhënësi ushtarak Daniel Hagari.

Issa u godit në një sulm të koordinuar më 11 mars, ndërsa ai ishte në një bunker në Nusseirat, në qendër të Gazës.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit