1.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Lojtarët e Izraelit përballen me sulme e raketa, para nisjes për në Kosovë

Ekipi kombëtar i Izraelit, raportohet se është sulmuar gjatë rrugës për në Aeroport për të fluturuar drejt Kosovës.

Kosova dhe Izraeli, do të përballen këtë të dielë në “Fadil Vokrri” në ndeshjen e mbetur kualifikuese për EURO 2024.

Federata e Futbollit të Izraelit përmes një video, ka konfirmuar sulmin me raketa nga Gaza.

Megjithatë, Federata e Futbollit e Izraelit, shkruan se “asgjë nuk do të na ndalojë në rrugën tone për në “Euro 2024”.

פוב: אתה בדרך למשחק של הנבחרת ויש אזעקה!⚠️גם כשיש אזעקה במהלך נסיעה👈🏽 מקפידים על הוראות פיקוד העורף.שמרו על עצמכם💙

Posted by ‎ההתאחדות לכדורגל בישראל – The Israel Football Association‎ on Friday, November 10, 2023

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit