15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

Liverpooli nis negociatat me Ruben Amorim

- Advertisement -

Kjo do të jetë sfida e verës për Liverpool-in. Me largimin e paralajmëruar të Jürgen Klopp, drejtuesit e Reds po bëjnë presion për të gjetur shpejt pasardhësin e tij.

Dhe prej disa muajsh emra të ndryshëm po përmenden.

Më seriozi ishte padyshim Xabi Alonso që shkëlqeu për Bayer Leverkusen. Por tekniku spanjoll vendosi të vazhdojë aventurën e tij në Gjermani.

Një kandidat më pak për Liverpool që kanë një pistë tjetër aktive. Ai që çon te trajneri i Sportingut, Ruben Amorim.

Sipas informacioneve të Footmercato, trajneri 39-vjeçar është i kërkuar. Ai ka një klauzolë prej 20 milionësh nëse një klub i huaj dëshiron t’i ofrojë.

Kjo klauzolë rritet në 30 milionë nëse një konkurrent portugez dëshiron ta marrë atë. Liverpool tashmë ka nisur diskutimet me agjentin e trajnerit portugez, i cili është edhe ai i Luis Diaz, lojtar i Reds.

Ruben Amorim është i interesuar për këtë projekt por dëshiron të përqendrohet në fund të sezonit me Sportingun. Por ai mbetet zgjedhja numër një e Liverpool-it.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit