13.3 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Liverpool me fitore bindëse ndaj Chelseas

Liverpool ka treguar se jorastësisht gjendet në krye të tabelës në Premier League.

Në kuadër të javës së njëzet e dytë skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp ka fituar ndaj Chelseas me rezultat 4-1.

Diogo Jota shënoi për epërsinë fillestare në minutën e 23-të, pas asistit nga Bradley.

Në minutën e 39-të Bradley ka dyfishuar avantazhin e “Reds” me golin e tij të parë për skuadrën.

Goli i tretë ka ardhur nga Dominik Szoboszlai, i cili shënoi me kokë pas krosimit të Bradley nga krahu i djathtë.

Chelsea arriti të ngushtonte epërsinë në 3:1 në minutën e 71-të nëpërmjet Nkunkut.

Megjithatë, tetë minuta më vonë, Luis Diaz shënoi për 4:1 dhe epilogun e këtij takimi.

Kjo fitore e Liverpoolit i dha fund një serie prej shtatë barazimesh radhazi midis dy skuadrave në të gjitha garat. Liverpooli shkon në kuotën e 51 pikëve në vendin e parë, pesë më shumë se Manchester City e Arsenali.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit